Cooper&Hunter

Patrzymy w przyszłość A TY?

Marka COOPER&HUNTER należy do korporacji СOOPER AND HUNTER INTERNATIONAL CORPORATION i powstała w USA, a od 2003 roku produkuje szeroką gamę urządzeń HVAC pod własną marką handlową.
Przez ostatnie lata sprzęt COOPER AND HUNTER zdobył ogromną popularność na wszystkich kontynentach a znak towarowy C&H stał się symbolem jakości i niezawodności urządzeń HVAC.
Wyrafinowany wygląd wpasowujący się w najnowsze trendy, ergonomia i komfort użytkowania zostały połączone z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i gwarancją wysokiej jakości.

Produkcja

Główny kompleks produkcyjny urządzeń HVAC firmy COOPER&HUNTER należy do GREE Electric Appliances INC. i znajduje się w mieście Zhuhai 40 km od Hongkongu. Wybór lokalizacji zakładu produkcyjnego nie jest przypadkowy – to wynik długotrwałego strategicznego partnerstwa i współpracy. Zakład znajduje się w pierwszej piątce największych światowych producentów w branży.

Łączna moc produkcyjna wynosi 60 mln jednostek urządzeń klimatyzujących, podzielonych na 20 kategorii, 400 serii, 7 tys. modeli. Dobór komponentów wysokiej jakości znanych producentów, kontrola i badania w ekstremalnych warunkach czynią urządzenia C&H atrakcyjnymi dla sprzedawców i użytkowników końcowych.

Dystrybucja oraz gwarancja w Polsce

Od 2015 roku wyłącznym przedstawicielem marki Cooper&Hunter jest firma ERKUL Bartosz Krajewski z siedzibą w Elblągu. Firma dysponuje powierzchnią magazynową ponad 1500m2, co pozwala utrzymywać wysokie stany magazynowe wszystkich oferowanych przez importera urządzeń.

Od lutego 2020 roku Nowato jest autoryzowanym przedstawicielem marki Cooper&Hunter

Co oferujemy z asortymentu Cooper and Hunter:

- 01

Pokojowe

- 02

Komercyjne

  

- 03

Multi split (Free-Match)

- 04

Pompy Ciepła

- 05

Centrale Wentylacyjne

Fiński magazyn TM Rakennusmaailma przeprowadził testy pomp ciepła różnych producentów. W celu wydania magazynu, z pomocą centrum zamrażania magazynu zasobów naturalnych w mieście Vihti w Finlandii, przetestowali urządzenia, które mogą pracować w okresie zimowym, od C&H, Panasonic i Daikin. Pompy ciepła tych producentów, zgodnie z istniejącymi danymi, mogą działać poprawnie nawet, gdy temperatura spadnie poniżej zera o -13 ° F (-25 ° C).

Cooper & Hunter: Schematy czynników chłodniczych

  1. 1. Sprężarka.
  2. 2. Zawór rozprężny.
  3. 3. Zawór czterodrogowy.
  4. 4. Komora jednostki wewnętrznej, która działa jako skraplacz w trybie ogrzewania.
  5. 5. Czujnik jednostki zewnętrznej, który działa jako parownik w trybie ogrzewania.
  6. 6. Intercooler.
  7. 7. Zawór kontrolny (odparowywacz Flash). Kierunek obrotu czynnika chłodniczego w trybie ogrzewania jest oznaczony czerwonymi strzałkami na rysunku

Po raz pierwszy powietrzne pompy ciepła zostały przetestowane w temperaturze -30 ° C poniżej zera. Wszystkie trzy pompy pracowały normalnie w najzimniejszych warunkach.

Różne typy sprężarek

  • W sprężarce rotacyjnej wyposażonej w normalną lamelkę każdy tłok obraca się w okrągłym cylindrze, a sprężysta lamela ciśnieniowa oddziela wyloty pompy od siebie. W sprężarce może znajdować się kilka lameli. Zdjęcie pokazuje dwie różne operacje tego samego kompresora.

  • Sprężarka obrotowa opracowana przez Daikin jest odmianą sprężarki rotacyjnej działającej na blaszce. Blaszka utrzymuje drążek w tłoczysku. Zdjęcie pokazuje dwie różne operacje tego samego kompresora .

  • Dwustopniowa sprężarka ma dwa agregaty pompowe połączone w szereg, w którym ten drugi ma zwykle mniejszą objętość. W praktyce jednostki kompresorowe są często ułożone w stos i działają na tej samej osi, ale na ilustracji pokazano jednostki równolegle dla zachowania przejrzystości.

Środowisko pomiarowe

Producent Cooper & Hunter Daikin Panasonic
Urządzenie wewnętrzne CH-12FTXHV-B FTXZ35NV1B CS-VZ9SKE
Jednostka zewnętrzna CH-12FTXHV-B RXZ35NV1B CU-VZ9SKE
Wymiary, waga


Jednostka wewnętrzna (szer. X wys. X gł.) Mm 860 x 305 x 170 798 x 295 x 372 890 x 295 x 375
waga (kg) 11,5 15,0 14,5
Jednostka zewnętrzna (szer. X wys. X gł.) Mm 899 x 596 x 378 795 x 693 x 300 799x630x299
waga (kg) 44,5 50,0 41,5
Czynnik chłodniczy / waga (kg) R410 / 1,30 R32 / 1,34 R32 / 1,20
Kompresor obrotowy huśtawka obrotowy
Moc


Wydajność grzewcza (kW) 3,4 4,5 3,6
Klasa efektywności energetycznej (ogrzewanie) A +++ *) A +++ *) A +++ *)
POLICJANT 4,93 ei ilm. 5,63
ZAKRES 5,1 *) 5,73 *) 6,2 *)
Hałas C&H Daikin Panasonic
dB (A) 46,1 53,0 50,9

Pomiary wykorzystano do zbadania mocy grzewczej i zużycia energii pomp ciepła powietrznych przy różnych temperaturach zewnętrznych przy ogrzewaniu przestrzeni wewnętrznej do 68 ° F (+ 20 ° C).

Magazyn wybrał liderów w produkcji pomp ciepła z przepływem powietrza, a wszystkie urządzenia wykazały dobry wynik testów i udowodniły zdolność do pracy w temperaturze -22 ° F (-30 ° C). Pompa ciepła Cooper & Hunter jest pionierem we wprowadzaniu technologii sprężarek ze źródłem powietrza. Urządzenie z serii 12 ma nominalną wydajność grzewczą 3,4 KW. Jest wyposażony w dwustopniowy kompresor, który działał podczas testów. Cechą wyróżniającą C&H jest zdalne sterowanie radiowe, a także możliwość sterowania urządzeniem za pomocą technologii WiFi. Urządzenie działało bardzo konsekwentnie i bezproblemowo w bardzo niskich temperaturach przy wyjątkowo niskim poziomie hałasu.

Pompa ciepła C&H z 2-stopniową sprężarką pracowała bardzo stabilnie od + 7 ° С (44,6 ° F) do -7 ° С (19,4 ° F), ale najlepsze wyniki osiągnięto w temperaturze -10 ° С (14 ° F) najskuteczniejsza operacja). Wybór redaktora: CH-12FTXHV-B - najlepsza pompa ciepła pod względem ceny / jakości.

ŹRÓDŁA:

Kylmaan viritetyt ilmalampopumput